Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2017-cervenec

ke stažení v pdf

For Kids
Snědl jedovaté bobule?!
Napsal uživatel Soňa Šímová   

„Ježiši Kriste, co jsi kde sežral?“ provolávala sestřenice v nefalšované hrůze nad svým osmiletým rarachem. Přišel domů sice včas, ale měl pusu zmazanou jako od borůvek. Žel bohu na borůvky byla tou dobou ještě dosti zima a z pohádek o dvanácti měsíčkách už máma vyrostla. Místo toho vzala telefon, zavolala dědovi, který květeně více rozumí, navlékla klukovi ve spěchu bundu a táhla ho zpátky ven. „Tak si rychle vzpomeň, kde to bylo…“, naléhala a držela si odstup, aby ho neroztrhla vejpůl. Kluk na okamžik rekognoskoval terén, to jarní odpoledne s klukama běhal leckde, až se zachytili mlsnou o keřík s černými bobulemi.

Celý článek...
 
Porodní nádor
Napsal uživatel Soňa Šímová   

„Jejda maminko netlačte, ještě máme na sále jinou maminku,“ nabádala mladá sestřička rodičku. Bylo jí sotva dvacet a jako příkladná prvnička se i chovala. Stáhla nohy k sobě a mě do sebe. Nutno připustit, že mne tím dosti naštvala, neboť jsem hodlala rychle vypadnout, což mi nebylo umožněno. Není divu, že jsem se během další půlhodinky šprajcla a když pak máma ležela na koze, přirozenému porodu jsem trucovitě odolávala. Přestože jsem si poučena mateřskými radami přísahala, že sama nechám všemu volný průběh, syn byl jiného názoru.

Celý článek...
 
Mateřskou mi přidělili!
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Milé čtenářky, ráda bych se s vámi podělila poradila se žádostí o rodičovský příspěvek. Jmenuji se Lucie, mám tři krásné holčičky, ale nárok pouze na zkrácenou mateřskou. Zatímco se stále hovoří o tom, že dětí je málo, na vlastní kůži vím, že porodnice praskají ve švech a stát přemýšlí jak na rodičích vydělat. V současné chvíli diskriminuje rodiče po Čínském způsobu. Co přijde příští rok, budeme platit, že máme více dětí? Moje rozhořčení je oprávněné, posuďte sami...
Celý článek...
 
Měla přirostlou placentu
Napsal uživatel Soňa Šímová   

Kdybych věděla, že měla moje matka přirostlou placentu k děloze, asi bych trvala na císařském řezu. Třetí dobu porodní, porod placenty, bych si nepamatovala… „Každý porod je jiný,“ říkají obyčejně ženy, které darovaly život hned několikrát. Při jednom porodu měly křížové bolesti, další byl tak překotný, že takřka porodily v taxíku a jindy dítě uvízlo porodních cestách přidušené pupeční šňůrou. Ať už váš porod probíhá jakkoli, je jiný a je váš. Všímejte si ovšem, jak porodila vaše matka, abyste věděly co vás čeká a čeho se vyvarovat. Seč to nemusí být vždy pravidlem, je velká pravděpodobnost, že jste zdědila nejen genetické dispozice XX.

Celý článek...
 
Děti postihuje Parasomnie
Napsal uživatel Soňa Šímová   

„Tak se hezky vyspinkej a ať se něco pěkného zdá…“, přejeme dětem obyčejně před spaním. Jestlipak víte, že vše, co se děje v jejich mozku během spánku se odráží na jejich zdravém vývoji. Už malá batolátka mají problémy s usínáním, spinkají neklidně a časté probouzení jim do krve vyplavuje stresové hormony. Až dvanáct procent školních dětí trpí také poruchou pozornosti spojenou s hyperaktivitou attention deficit/hyperactivity disorder - ADHD. Děti se během spánku počurávají, přestávají dýchat, či trpí syndromem neklidných nohou. V dospělém věku pak pociťují abnormální pohyb nohou ve spánku častěji ženy…

Celý článek...
 
Bůh je žena
Napsal uživatel Soňa Šímová   

Každý rok přináší nové zprávy o tom, že bůh je ve skutečnosti žena. Dalajláma nakousl myšlenku, že jeho nástupce by měl být poprvé zvolen za jeho života a co více, že by jím mohla být ONA, což by jistě zahýbalo tibetskými mnichy. V Americe zase o křeslo v Bílém domě usilují půlky Hilary Clintonové. S první prezidentkou by se mohla změnit filozofie celé planety. Také malá Anetka od sousedů dokazuje, že má světu co nabídnout...

Celý článek...
 
Rozštěp a dysplazie děložního krčku
Napsal uživatel Soňa Šímová   

„Nejezte tu chemii,“ naříkají babičky a posílají vnučky do sklípků, kde na ně čekají uložená jablíčka. Přestože je ovoce zdravé a pesticidy nedotčené, obsahově nahrazuje denní dávku 400 mikrogramů kyseliny listové, kterou experti doporučují užívat ženám, jež plánují mateřskou. Ať už se chytáte otěhotnět, jste těhotná, kojíte, či ne, zkrátka jste-li žena, nechejte si předepsat kyselinu listovou a chraňte své děti před rozštěpem nervové trubice a sebe před dysplazií děložního krčku.

Celý článek...
 
Rok se zánětem, rok bez sexu!
Napsal uživatel Soňa Šímová   

Milé maminy, inspirovala mne Lucie se svým příběhem o mateřské, a jelikož jak vidno více hlav více ví a má více zkušeností, rozhodla jsem se také využít příležitost a dát se vám „všanc“ se svým prožitým trápením…

Jsem v podstatě normální ženská (alespoň doufám), mám milého muže a skoro pětiletou Natálku. Právě s rodinou uvažujeme, že začneme pracovat na sourozenci, což je z největší části úkol naložený na má bedra a činí mi docela potíže. Za poslední rok mne totiž opakovaně trápily záněty močového měchýře, které mi znepříjemňovaly život jak na poli pracovním tak i na tom nejintimnějším. Z těch nejpřirozenějších věcí se pro mne během několika týdnů stalo peklo na zemi!

Celý článek...
 
Probiotika pro celou rodinu
Napsal uživatel Soňa Šímová   

Jakmile se narodí nový život, přikládáme ho prsům, aby ochutnalo sotva vytvořené mlezivo s vydatným množstvím látek, které mu pomohou ve světě plném infekcí doslova nacucat energii a imunitu. Mateřské mléko je jedním ze zázračných potravin, které netvoříme jaksi velkokapacitně, ale snažíme se jeho složení napodobit, abychom mateřské mléko mohli dopřát i starším dětem a dokonce i dospělým. A jedním takovým zázrakem je i acidofilní mléko. Působí i proti kvasinkovým infekcím a tak pomáhá zmírnit i riziko opakovaných infekcí močových cest a vaječníků působí a má příznivý vliv na poševní i střevní mikroflóru.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí221222223224225226227DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
Ovocňák: 100% české ovoce. Víc není třeba

IMG_20170318_122110_238Šťávy a přesnídávky Ovocňák pocházejí z ryze českých surovin. Žádný přidaný cukr, konzervanty ani aromata. Když se smíchá neošizené množství čerstvého ovoce, nejsou žádné takové přídavky potřeba.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo